fbpx
FAQ2018-07-18T16:59:10+02:00

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Jak ubrać się na zajęcia?2018-05-28T13:40:48+02:00

Na wszystkie zajęcia należy ubrać się w wygodny strój nie krępujący ruchów. Na taniec brzuch wskazana jest także w miarę przylegająca do ciała koszulka/top umożliwiająca obserwację pracy brzucha, bioder i klatki piersiowej. Na wszystkie zajęcia obowiązuje obuwie zmienne. Na zajęciach burleski, tańca użytkowego czy pierwszego tańca panie mogą ćwiczyć w butach tanecznych na obcasach. Na tańcu orientalnym (taniec brzucha, bollywood, tribal ATS) tańczymy na boso, w skarpetkach lub baletkach – obuwie z twardą podeszwą utrudnia pracę stóp i prawidłowe wykonywanie figur.

2. Dlaczego użytkownicy kart sportowych muszą płacić kaucję?2018-05-28T13:40:10+02:00

Większość zajęć w naszej szkole to kursy ciągłe. Nieregularne uczestnictwo w zajęciach dezorganizuje pracę grupy, opóźnia jej rozwój i sprawia, że osoby uczęszczające na zajęcia regularnie muszą powtarzać materiał, który już przerobiły, po to by osoby, których nie było na zajęciach mogły dogonić grupę. Kaucja ma za zadanie zmotywować uczestników kursów do regularnego chodzenia na zajęcia lub odrabiania nieobecności aby nie wstrzymywać swoich grup z realizacją materiału i nie narażać szkoły na straty. Kaucja jest także gwarancją miejsca w grupie, rezerwacją tego miejsca na 4 kolejne zajęcia.

Ponadto, użytkownicy kart sportowych fizycznie nie płacą za zajęcia w związku z czym częściej, niestety, traktują je mniej poważnie. Posiadacze karnetów, którzy płacą za zajęcia, chętniej odrabiają nieobecności aby wykorzystać maksymalnie pieniądze włożone w kurs i nie być stratnym.

Chcemy aby każdy uczestnik kursu, bez względu na to czy jest posiadaczem karty sportowej czy karnetu, angażował się w kurs, na który się zapisał poprzez doszkalanie się .

Prosimy też pamiętać, że wykupujecie usługę, która trwa określoną ilość czasu i kosztuje określoną kwotę, którą szkoła przewiduje za konkretny kurs w konkretnym terminie. Dla każdej grupy rezerwujemy salę w określonym terminie, nie prowadzimy na niej wtedy innych kursów; nieregularne uczestnictwo w zajęciach powoduje, że grupa może być nie rentowna lub szkoła musi do niej dopłacać.

Przypominamy, że kaucję należy uiszczać gotówką, nie ma możliwości płatności kartą.

3. Dlaczego muszę na recepcji pokazać dowód tożsamości?2018-05-28T13:41:46+02:00

Osoba obsługująca recepcję w dniu waszego kursu nie musi pamiętać wszystkich uczestników zajęć z imienia i nazwiska. Należy okazywać dowód tożsamości za każdym razem, bez wezwania – tylko w ten sposób, wraz z odbiciem karty w systemie może uczestniczyć w zajęciach.

Okazanie dowodu tożsamości jest w naszej szkole wymagane umową z Benefit System i należy się do tej zasady stosować bez wezwania.

4. Czy na zajęciach z pierwszego tańca mogę korzystać z karty Multisport?2018-05-28T13:43:15+02:00

Niestety, w naszym obiekcie, zgodnie z umową z firmą Benefit, korzystać z karty Multisport można jedynie na zajęciach grupowych a nie indywidualnych (a za takie przyjmuje się zajęcia par ślubnych indywidualnie z instruktorem).

5. Czy mogę zostawić pod szkołą swój rower?2018-05-28T13:52:14+02:00

Tak, pamiętaj jedynie, żeby nie przeszkadzał innym użytkownikom ulicy/chodnika/budynku.

6. Czy mogę parkować samochód na podwórzu koło szkoły?2018-05-28T13:53:15+02:00

Niestety użyteczność parkingowa w podwórzu zarezerwowana jest jedynie dla mieszkańców wspólnot okolicznych budynków i pracowników biurowca.

7. Jak odrobić nieobecność na zajęciach?2018-05-28T13:53:47+02:00

Jeśli z jakiegoś powodu (choroba, urlop, inne plany, brak chęci:) ) nie mogłeś pojawić się na zajęciach swojej grupy, to:

  1. jeśli wykupiłeś karnet na zajęcia – masz miesiąc czasu na odrobienie nieobecności na zajęciach innej grupy o podobnym stopniu zaawansowania lub na zajęciach OPEN, czyli o poziomie otwartym, pod warunkiem, że posiadasz aktualny karnet na zajęcia swojej grupy. Przykład: kupiłeś karnet 3 marca na zajęcia tańca użytkowego w poniedziałki o 18:00. Nie było cię na zajęciach 17 marca. 31 marca musisz wykupić nowy karnet na swoją grupę (karnet obejmował zajęcia 3,10,17 i 24 marca) – czyli karnet nie przedłuża się dlatego, że z niego nie skorzystałeś 17 marca. Natomiast nieobecność z 17 marca możesz odrobić do 17 kwietnia na dowolnych innych zajęciach tańca użytkowego o podobnym poziomie zaawansowania lub na dowolnych zajęciach OPEN.
  2. jeśli jesteś użytkownikiem karty Multisport lub OK System – masz czas do końca miesiąca, aby odrobić nieobecność na zajęciach innej grupy o podobnym stopniu zaawansowania lub na zajęciach OPEN, czyli o poziomie otwartym w innym dniu tygodnia, niż zajęcia twojej grupy. Przykład: nie było cię 16 marca na twoim kursie tańca brzucha we wtorki o 20:00 o poziomie podstawowym. Zajęcia odrobić możesz do 31 marca z grupą tańca brzucha o poziomie podstawowym lub na zajęciach OPEN (stretching, burleska, bollywood, trening bikini i inne wyszczególnione jako OPEN) w poniedziałek, środę, czwartek, piątek, sobotę lub niedzielę. W przypadku nie odrobienia nieobecności, Szkoła pobiera z twojej kaucji 15zł (za każdą nieobecność). Rozliczenie kaucji następuje na ostatnich zajęciach miesiąca kalendarzowego. Jeśli nie masz nieobecności, lub wszystkie odrobiłeś, twoja kaucja przechodzi automatycznie na kolejny miesiąc (chyba, że decydujesz się na rezygnację z kursu – wówczas zgłaszasz rezygnację na recepcji i odzyskujesz całość kaucji). Jeśli na koniec miesiąca masz nieodrobione nieobecności i Szkoła pobrała za nie opłatę z twojej kaucji, musisz uzupełnić pobraną kwotę, by uczestniczyć w kursie w kolejnym miesiącu. Przykład: w marcu zapisałeś się na kurs, wpłaciłeś 60zł kaucji. Nie było cię 2 razy, nie odrobiłeś nieobecności. Aby kontynuować kurs w kwietniu, musisz dopłacić 30zł kaucji (2x15zł). Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z kursu, w tym przypadku otrzymasz zwrot tylko 30zł z kaucji.

Jeśli zajęcia będą odwołane z winy Szkoły (urlop, choroba instruktora) lub w dniu twoich zajęć wypada święto i dzień ustawowo wolny od pracy, nie musisz odrabiać zajęć.

8. Czy podczas zajęć na sali może przebywać moja przyjaciółka, rodzice, mąż, kolega itd., nie uczestnicząc w zajęciach.2018-05-28T13:54:17+02:00

Niestety nie ma możliwości wejścia na salę osób nie biorących udział w zajęciach danej grupy. Obecność osób trzecich może wprawiać uczestników kursu w dyskomfort. Postanowienie nie dotyczy specjalnie wyznaczonych zajęć przygotowanych dla gości.

9. Czy muszę zgłaszać przewidywaną nieobecność? Jak mogę to zrobić?2018-05-28T13:54:49+02:00

Zgłaszanie nieobecności jest istotne w przypadku kameralnych grup. Jeśli z wyprzedzeniem wiemy, że z danej grupy w danym dniu nie będzie większości uczestników, możemy odwołać zajęcia grupy w danym terminie.

Nieobecność można zgłaszać mailowo, poprzez wiadomość prywatną na FB, w grupie na FB (jeśli jest utworzona dla danego kursu), bądź wiadomością SMS wysłaną na numer 503 145 043 według schematu: „zgłaszam nieobecność na zajęciach w dniu…. godzina…., imię i nazwisko”.

10. Mam uwagi, wnioski, propozycje, pomysły i sugestie dotyczące szkoły – gdzie mogę je zgłosić?2018-05-28T13:55:16+02:00

Napisz nam swoje uwagi mailowo (info@an-najma.pl) lub na zamkniętej grupie Społeczność An Najmy (https://www.facebook.com/groups/spolecznoscAnNajmy/) lub zgłoś osobiście właścicielkom szkoły (Ani i Grażynie).

Go to Top