Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/grazyna/domains/an-najma.pl/public_html/blog/wp-content/plugins/nextgen-facebook/lib/com/notice.php on line 186

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/grazyna/domains/an-najma.pl/public_html/blog/wp-content/plugins/nextgen-facebook/lib/head.php on line 97
Z cyklu „MY” – Alicja – An Najma. Z nutą Orientu o tańcu i ludziach.
An Najma. Z nutą Orientu  o tańcu i ludziach.

Z cyklu „MY” – Alicja

alicja tribal wrocławJak zaczęła się twoja przygoda z tańcem?
Od huku, grzmotu i olśnienia, które zmienia całe Twoje życie. Nie wiem, dlaczego tak się stało, ale stało się. Kiedy pierwszy raz zetknęłam się z tańcem orientalnym, parę lat temu (najstarsi górale nie wiedzą kiedy dokładnie) chodziło „tylko” o możliwość ekspresji kobiecych emocji poprzez tę formę ruchu. Potem zobaczyłam Rachel Brice wykonującą backband do samej podłogi i to był ten moment, który zmienił moje przeznaczenie.
Jak znalazłaś się w An Najmie?
Może trudno to sobie wyobrazić patrząc na ogrom tego, co osiągnęła na dzień dzisiejszy An Najma, ale kiedyś był to raptem kilkuosobowy zespół. Dostałam się do niego, bo chciałam rozwijać się w szeroko rozumianym tańcu orientalnym. Była nas wtedy garstka, taniec orientalny był w Polsce mało popularny. Później przyszedł czas na specjalizację w tribalu.

Co to jest tribal i za co najbardziej go kochasz?
Tribal fusion to nowoczesny taniec orientalny stanowiący kombinację wielu współczesnych stylów. Jest mozaiką przeciwieństw wymagającym harmonii pomiędzy s

iłą i gracją oraz pomiędzy wyrazistością ruchów a ich płynnością. Tancerka ma możliwość jak w żadnym innym tańcu zaprezentować umiejętności techniczne oraz płynność ciała, wkomponowane w rytm muzyki elektronicznejtribal wrocław, etnicznej. Dlatego jest moją pasją – nic dodać, nic ująć.

Dostałaś się Belly Dance Evolution, czy jest to spełnienie twoich tanecznych marzeń?
Zdecydowanie! Obserwuję i podziwiam  powyższe show od wielu edycji. Zawsze po cichu marzyłam, aby znaleźć się na scenie obok tych tancerek. Część mnie wciąż nie może uwierzyć, że to właśnie ja zostałam wybrana, ale odczuwam radość i dumę, ponieważ zapracowałam sobie na to.

Co jeszcze tanecznie chciałabyś zrobić/osiągnąć?
Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Chciałabym zapracować sobie na udział w Massive Spectacular. (Projekt “The Massive Spectacular” realizowany przez Superstars Kami Liddle, Sharon Kihara, and Zoe Jakes przy współpracy z tancerkami tribal z całego świata polegający na przygotowaniu tribalowego, i nie tyko, show)

Od jak dawna uczysz? Lubisz uczyć?
Od początku istnienia szkoły tańca An Najma. Lubię uczyć z wielu powodów, które można sprowadzić do najprostszych ludzkich potrzeb. Lubię być doceniana i szanowana. Chcę dzielić się tym, czego sama się nauczyłam poprzez własne doświadczenia lub na warsztatach u najlepszych tancerek. Wnoszenie wartości dodanej w życie innych i obserwowanie ich rozwoju uszlachetnia duszę, a ja mam na to właśnie taki sposób.
Jak wyglądają twoje zajęcia?
Po pierwsze – bezpiecznie (wszak zawodowo zajmuję się BHP!). Po drugie – intensywnie. Adeptki tribalu na moich zajęciach już dawno się o tym przekonały. Po trzecie, konsekwentnie. Dziewczynom nie zawsze się to podoba, ale powtarzanie najprostszych ruchów do znudzenia to najlepszy sposób na opanowanie techniki. Nie bez powodu mówi się: „repetition is the mother of skill”. Pamięć mięśniowa pozwala na wykonywanie podstawowych składników tańca bez skupiania się na nich, przez co choreografie wyglądają na naturalne i swobodne. O to przecież w każdym tańcu chodzi. Nie jest rzeczą łatwą uświadomienie tego wszystkim studentkom – zdarza mi się spotykać się z oporem i niezrozumieniem. Staram się też przekazywać moim uczennicom starą jak świat prawdę – w zdrowym ciele zdrowy duch i rozwijanie własnej sprawności fizycznej przynosi profit nie tylko w tańcu, ale w życiu w ogóle.

catsJakie są twoje inne pasje?
Lubię rozwijać sprawność fizyczną, poświęcam temu dużo czasu. Robię to między innymi dlatego, że często garbię się   przed monitorem robiąc krwawą jatkę sługom Diablo, dzierżąc miecz świetlny lub ratując jeszcze inną galaktykę przed inwazją Żniwiarzy. I’m very busy you see. Uwielbiam pędzić autem i trąbić na maruderów polskich szos. Kocham balet. Kocham zwierzęta. Lubię się nimi opiekować. Do tej listy można dodać jeszcze wiele pozycji.

Czym zajmujesz się na co dzień?
Jestem Bezpieczna, Higieniczna i Porządna. W formie usługi rozprowadzam te trzy idee po zakładach pracy, które obsługuję jako Specjalistka Cyganik.

Skąd jesteś i co robisz we Wrocławiu?
Pochodzę z Trzebnicy i tam na zawsze pozostaną moje wspomnienia z dzieciństwa, ale podoba mi się Wrocław i możliwości jakie daje.

Gdybyś miała przekonać kogoś do wybrania tribalu, to jak byś to zrobiła?
Przystawiłabym pistolet do głowy i kazała wybierać. 🙂

Rozmawiała Kobra 

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.