An Najma. Z nutą Orientu  o tańcu i ludziach.

Trzęsą tyłkiem, bezwstydnice jedne! Twerk i dancehall o co tu chodzi?

fot. Dominika Golińska-Kosowska

Spotykam się z Magdą bo chcę ją zapytać o to, czy nie wstydzi się tak eksponować i wypinać tyłka. Mimo, że jej pupie nie mam nic do zarzucenia i po cichu jej zazdroszczę tych jędrnych pośladków. W trakcie wywiadu pytanie zostaje wycofane z mojej listy ponieważ wszystko się fajnie wyjaśnia…

Madzia uczy w An Najmie już dobrych parę lat. Zgarnęłyśmy ją do nas w… knajpie, do której poszłyśmy najzwyczajniej w świecie na piwko. Nie wiedziałyśmy, że w klubie jest jakaś tematyczna impreza, i że będą jakieś pokazy taneczne. Pośladki Magdy od razu przykuły nasz wzrok i po zakończonym występie Ania poszła zagadać i zostawiła Magdzie naszą wizytówkę. Jej pierwsze zajęcia u nas odbyły się niewiele później.

Od tego czasu oprócz niezliczonych grup kursowych Madzia utworzyła w An Najmie dwie twerkowo-dancehallowe grupy choreograficzne prezentujące się w annajmowych projektach i zbudowała fajną babska twerkową społeczność. Na swoich zajęciach tryska pozytywną energią, uśmiechem, dużą dawką wycisku i techniki, jeszcze większą dawką tanecznych kombinacji.

Po kilku latach pracy z Magdą doszłam do wniosku, że właścicielce szkoły tańca wypada wiedzieć więcej o kursie tańca, który w swojej szkole oferuje. Dodatkowo społeczność An Najmy zasugerowała, że fajnie byłoby poczytać/posłuchać właśnie o tym tańcu. Więc umówiłam się w końcu z Magdą na wywiad.

fot. Dominika Golińska-Kosowska

Zapraszam do posłuchania a dowiecie się między innymi:

  • skąd pochodzą twerk i dancehall
  • czym się różnią
  • czy chodzi tylko o trzęsienie tyłkiem i czy to ma być wulgarne
  • czy trzeba mieć jakieś predyspozycje aby zacząć swoją przygodę z twerkiem
  • czy Madzia kocha któryś styl bardziej

 

 

Rozmawiała Grashka-Kobra

Jeśli podobał Ci się artykuł, może zechcesz go udostępnić/zostawić komentarz/polajkować?

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.